Prístupnosť www stránok

Mať prístupnú www stránku sa firme určite oplatí. V porovnaní s klasickou reklamnou kampaňou môže byť zvýšenie prístupnosti najefektívnejšou cestou, ako zvýšiť návštevnosť www stránky, jej úspešnosť a tým aj zisk firmy.

Prínosy prístupnej www stránky:

  • Zvýšenie návštevnosti a zisku: prístupná www stránka sa zobrazí vyššie vo výsledkoch vyhľadávania, keďže si ju viac „obľúbili“ vyhľadávače-roboty.
  • Ak má web stránka validný HTML kód, možné zobraziť ju aj na iných zariadeniach ako monitor (napr. PDA, mobily, prehliadače v autách), tieto zariadenia používajú najmä majetnejší ľudia, preto by malo byť v záujme firmy a jej podnikania osloviť aj tento segment.
  • Zvýšenie efektivity: www stránka sa ľahšie spravuje, oddelením obsahu (HTML / XHTML) a formy (CSS) podstránok sa jednoduchšie robia úpravy web stránky. Firma ušetrí čas a peniaze.
  • Zvýšenie kladnej a odstránenie zápornej publicity, získanie nových zákazníkov. Prístupná www stránka podporí šírenie kladnej publicity. Firma sa nemusí báť, že by jej web prezentácia bola v rozpore s existujúcimi, resp. budúcimi zákonmi, týkajúcimi sa diskriminácie a prístupnosti webu. Neprístupné stránky konkurencie hendikepovaného zákazníka odradia, ale na prístupných stránkach dostane potrebné informácie, resp. uskutoční nákup.

Kritérium prístupnosti by mali spĺňať všetky web stránky, zo zákona predovšetkým web stránky verejnej správy.

Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR vydalo Výnos o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy. Tento výnos nadobúda účinnosť 1. augusta 2006.

V druhej časti Štandardy prístupnosti webových stránok, § 12 Prístupnosť webových stránok, sú vymenované povinné a odporúčané požiadavky na dodržanie pravidiel prístupného webu.

 

Jednoduché vytvorenie web stránky

OTESTUJTE ZDARMA:
 

Vytvoriť web stránku pre firmu

 

Vytvoriť Internetový obchod 


BiznisWeb.sk je jednoduchý systém pre rýchle vytvorenie web stránok.
S BiznisWeb.sk vytvoríte úspešné web stránky.
 

Tvorba eshopu cenné rady

:: Aký systém na tvorbu eshopu?

:: Ak si chceš prečítať viac, tu nájdeš potrebné info pre začínajúcich eshoperov:

Nastartujeshop.sk