Čo sa kupuje na internete?

Poznanie správania, potrieb a želaní zákazníkov v krajinách, kde chce firma preniknúť na trhy a úspešne na nich podnikať, je pre firmu významným zdrojom informácií a predpokladom pre uskutočnenie adekvátnych marketingových rozhodnutí.

Najbežnejšími službami a web stránkami, ktoré používatelia Internetu navštevujú
elektronická pošta, cestovanie, bankové a finančné služby, nakupovanie online.

Web stránky alebo služby, ktoré pravidelne navštevujú používatelia Internetu

online_veci

Európania nakupujú cez Internet najviac cestovné lístky, dovolenky, knihy, vstupenky, elektroniku, hudbu, mobilné telefóny a oblečenie. Predmety nákupov sa líšia podľa jednotlivých trhov.

Internet ovplyvňuje aj to, čo nakupujú spotrebitelia offline. Ovplyvňuje ich záujmy, vzťahy, spája ich s rodinou a priateľmi.
2 z 5 ľudí potvrdili, že si robia prieskum cien cestovných lístkov, dovoleniek online, až následne nakupujú tradičným spôsobom.

Tretina opýtaných spotrebiteľov hľadala online knihy, lístky do divadla, kina, dovolenky, elektrické spotrebiče a potom ich kúpila v klasickom – kamennom obchode.

Taktiež sa zistilo, že niektoré druhy médií boli vnímané simultánne, výsledkom čoho bol synergický efekt internetovej reklamy a zvýšilo sa povedomie o značke
(EIAA - European Interactive Advertising Association: European consumers devote 20% of their media activity to the Internet  2004  )

 

Jednoduché vytvorenie web stránky

OTESTUJTE ZDARMA:
 

Vytvoriť web stránku pre firmu

 

Vytvoriť Internetový obchod 


BiznisWeb.sk je jednoduchý systém pre rýchle vytvorenie web stránok.
S BiznisWeb.sk vytvoríte úspešné web stránky.
 

Tvorba eshopu cenné rady

:: Aký systém na tvorbu eshopu?

:: Ak si chceš prečítať viac, tu nájdeš potrebné info pre začínajúcich eshoperov:

Nastartujeshop.sk