Ktorý druh marketingu vo vyhľadávačoch je lepší?

Obe metódy reklamy vo vyhľadávačoch www stránku viac zviditeľnia, výsledkom bude viac návštevníkov na www stránke a tým aj viacej potencionálnych zákazníkov. Čo je najlepšie pre firmu, záleží predovšetkým od druhu jej podnikania a cieľa jej podnikania na Internete (aktívny predaj, či informovanie zákazníka).

V niektorých odvetviach na Internete zatiaľ neexistuje veľká konkurencia. Vtedy postačí firme, ak bude mať www stránku zoptimalizovanú pre vyhľadávače a bez väčších problémov sa umiestni na prvých pozíciách v prirodzených výsledkoch vyhľadávania.

Optimalizácia www stránky si vyžaduje istý čas a úsilie, kým sa dostaví efekt. Odporúča sa využiť služby odborníka na SEO, čo predstavuje ďalšie investície do rozvoja stránky, i keď menšie ako v prípade iných foriem reklamy. Ideálne je, ak sa vytvárajú predpoklady pre plnohodnotnú optimalizáciu už vo fáze tvorby www stránky.

V odvetviach, kde je konkurencia väčšia, sa odporúča sledovať aktivity konkurencie, resp. si vytvoriť náskok a inzerovať napr. v PPC systémoch.

V súčasnej ére Internetu vyhľadáva informácie o produktoch a nakupuje online stále viac používateľov, preto je potrebné implementovať marketing založený na vyhľadávačoch (Search Engine Marketing) do internetovej stratégie firmy. Čím viac ľudí nájde firemnú web stránku, tým viac produktov bude firma schopná predať online.

Odhaduje sa, že 20% používateľov vyhľadávačov klikne na platené výsledky vyhľadávania, 80% preferuje, i keď nevedome, prirodzené výsledky vyhľadávania.  ( NĚMEC, R.: Moderní využití marketingu ve vyhledávačích 2005 http://seo-sem.robertnemec.com/moderni-vyuziti-sem/ )
Veľa používateľov Internetu vôbec nerozozná prirodzené výsledky vyhľadávania od platených a veľa ani netuší, že si možno reklamu vo vyhľadávačoch kúpiť.

Preto sa odporúča firme využiť kombináciu prirodzeného vyhľadávania a platených kampaní.

 

Jednoduché vytvorenie web stránky

OTESTUJTE ZDARMA:
 

Vytvoriť web stránku pre firmu

 

Vytvoriť Internetový obchod 


BiznisWeb.sk je jednoduchý systém pre rýchle vytvorenie web stránok.
S BiznisWeb.sk vytvoríte úspešné web stránky.
 

Tvorba eshopu cenné rady

:: Aký systém na tvorbu eshopu?

:: Ak si chceš prečítať viac, tu nájdeš potrebné info pre začínajúcich eshoperov:

Nastartujeshop.sk